Big Fish Boats Kuruldu
Bigfish Boats 2018’in ilk aylarında Ertuğrul İçingir, İlker Mat ve Uğur Aksan tarafından; Türkiye’de büyüyen sportif balık avı sektörüne en iyi ve en teknik balıkavı teknelerini sunmak için kuruldu. ‘Bigfish Boats’ un markaları AL Custom, Scout ve Bertram ile ilgili detaylı bilgi için @bigfishboats instagram sayfasını ziyaret edebilir ve 2018 Alaçatı Big Fish turnuvasında görüp test sürüşü yapabilirsiniz.

Kıyı balıkçılığından açık deniz orkinos avcılığına uzanan ciddi bir av deneyimine sahip Türkiye’nin en tecrübeli sportif balıkçılarından biri olan milli windsörfçü Ertuğrul İçingir; 2007 yılından beri düzenlenen Alaçatı Sportif Balık Avı turnuvasının ve 2016 yılından bugüne Alaçatı BigFish markası ile devam eden turnuvanın organizatörlüğünü eşi İlknur İçingir ile birlikte yürütmektedir. Teknelerin su hattı dizaynı ve navigasyonu ile hidrodinamik konusuna da oldukça hakim olan Ertuğrul İçingir aynı zamanda balık turnuvasının hakemliğini de yapmaktadır.

Sportif balık avı tutkunu ve profesyonel bir yönetici olan İlker Mat; İtalya’da yaşamakta ve 2010 senesinden bu yana İtalyan Al Custom Sportif Balık Avı teknelerini Türkiye’ye getirmektedir.

Dünyanın birçok yerinde balık avına giden İlker Mat özellikle yakala-bırak felsefesini benimsemektedir.

30 yılı aşkın süredir Mercury motorlarının ve daha birçok markanın resmi distrübütörü, Mercurysport A.Ş. nin sahibi Uğur Aksan; Türkiye’nin denize kıyısı olan her ilinde satış ve ve servis ağı sunmaktadır.

Farklı alanlardaki tecrübelerini birleştiren Ertuğrul İçingir, İlker Mat, Uğur Aksan Türkiye’nin sportif balik avi konusunda en donanımlı, servis ağı en genis tekne distribütörü olan ‘Bigsifh Boats’ u kuruyor. Bigfish Boats bir tekne distribütöründen daha çok müşterilerine sportif balık avı konusunda A’dan Z’ye danışmanlık veren, yardımcı olan bir oluşum. Bu amaçla ‘Bigfish Boats’ birbirlerini tamamlayan 3 sportif balık avı teknesi markası ile yola çıktı. Müşterilerinin hangi sularda avlanacağı, hangi tekniklerle hangi balıkları yakalamak istediği ve teknesini kimlerle birlikte kullanacağı gibi parametlereleri özellikle gözönünde bulunduran ‘Bigfish Boats’ bu doğrultuda uygun teknenin belirlenmesini sağlıyor.

Markalardan biri, Türk sportif balıkçılık camiasının yakından tanıdığı 6 -10 metre arası karbon sportif balık avı tekneleri üreten, ekonomik ve sert havadakİ navigasyonları ile ünlü İtalyan AL Custom. Teknelerin minimalistik ve fonksiyonel dizaynı sadece balık avı için düşünülmüş ve denizdeyken avcının dikkatinin balık avından başka bir noktaya kaymasını adeta engelliyor.

‘Bigfish Boats’ un tanıtım ve satışını gercekleştirdiği bir diğer marka ise Türkiye’de çok iyi tanınan ve müşterilerine sportif balıkçılığın yanı sıra aynı zamanda aileleri ile keyifli zamanlar geçirebilecek hızlı ve konforlu bir platform sunan Amerikan lüks sportig balıkavı teknesi üreticisi Scout.

Scoutlar 5 metreden 15 metreye kadar Center Console ve kabinli tekneler sunuyor.

‘Bigfish Boats’ ailesine en yeni katilan marka ise Bertram. Markanın sportif balıkçılık tekne kategorisi Dirk Bertram tarafından dizayn edilen klasik tekne tutkunlarının sahip olmayı arzu ettiği Bertram 31 ile başlıyor. Marka sportif balıkçılık icin özel olarak dizayn edilmiş 10 metre üzeri Bertram 35, Bertram 50 ve Bertram 61 modeli ile lüks ve kabinli tekneler üretiyor.

AL Custom – AL 30

Tam boy: 10 metre

Genişlik: 3 metre

Kamara: 1 adet pruva altı

Motor: 2x 300 Mercury

Yakıt kapasitesi: 800 Litre

İletişim: info@bigfish-boats.com

İtalyan yapımı AL Customların su hattı dizaynı meşhur Amerikalı gemi mühendisi Lou Codega imzalı. AL Customlar yüksek oranda karbondan üretilmelerinin getirdiği hafiflik avantajı ile kendi klasmanındaki teknelere göre daha yüksek performansı daha düşük yakıt tüketimi ile sağlıyorlar.

Özellikle zor hava şartlarındaki hızlı ve konforlu seyir performansı ile öne çıkan AL Custom lar sportif balıkçıların her türlü ihtiyacına cevap verebilecek nitelikteler. AL 30 un son hızı 2x300 beygir ile 50 Knot un üzerinde. Tekne satın alım aşamasında sizin isteklerinize göre tamamen “custom” olabiliyor.

Bertram 35

Tam boy: 10.7 metre

Genişlik: 3.8 metre

Kamara: 1 adet

Motor: 2x 500 CAT

Yakıt kapasitesi: 1.200 litre

Tatlı su kapasitesi: 190 litre

İletisim: info@bigfish-boats.com

Sportif balık avcıları için tam bir efsane olan Bertram markası Dirk Bertram’ın 1960 larda dizayn ettiği ve günümüzün en klasik teknelerinden biri haline gelen Bertam 31 ile başlıyor.

Bu klasik tekneler günümüzde hala en guzel marinaları süslemeye devam etmelerinin yanı sıra Tropic Star Lodge gibi balık avı merkezlerinde aktif olarak kullanılmaya devam ediyor.

Günümüzde Bertram 31 in ikonik çizgileri taşımaya devam eden Bertram 35, daha uzun ve daha geniş gövde tasarımı ile daha modern ve konforlu bir balik avı platformu sunuyor.

Bertram bünyesinde ayrıca 50 feet ve 61 feetlik iki ayrı modeli daha barındırıyor.